Orašje
spot_img
NaslovnicavijestiHNK Mladost iz Domaljevca pobjednik Kupa NSPŽ Orašje

HNK Mladost iz Domaljevca pobjednik Kupa NSPŽ Orašje

HNK Mladost iz Domaljevca je osvojio pobjednički pokal Kupa NSPŽ Orašje. U finalnoj utakmici na stadionu GOL u Orašju, duel federalnih drugoligaša, Mladosti i Dizdaruše, završio je pobjedom Domaljevčana 2:1, nakon dosta bolje igre u drugom poluvremenu. Bilo je to drugo finale za redom za ekipu Mladosti, koja je prošle godine ostala bez trofeja, nakon što je poražena od Dinama iz D.Mahale u susretu koji je riješen izvođenjem udaraca sa bijele točke.

Početak utakmice bio je u znaku agresivnije i motiviranije igre Dizdaruše koja je iskazivala veću želju za pobjedom, dok je u igri Mladosti bilo i previše opreznosti u želji da ne prime pogodak. U poluvremenu je trener Bojan Magazin je upozorio igrače da nisu najbolje ušli u utakmicu i u nastavku usmjerio igru više prema naprijed, što je ubrzo i donijelo promjenu rezultata. Najprije je Sijenčić pogodio glavom u 50 minuti, a 15-tak minuta kasnije Todorović je odličnim udarcem svladao vratara Dizdaruše. Tračak nade za ekipu iz Brčko Distrikta bio je pogodak u 73 minuti iz opravdano dosuđenog jedanaesterca, ali se na kraju ispostavilo da su tek uspjeli ublažiti poraz. Igrači Mladosti su imali podršku svojih navijača, a u zadnjih pola sata igre nisu realizirali nekoliko zrelih prigoda i doveli se u situaciju da spašavaju stečeno vodstvo.

–„U poluvremenu smo dogovorili da moramo igrati agresivnije i da u našoj momčadi ima puno prostora za poboljšanje igre. Zasluženo smo pobijedili, iako smatram da smo ranije mogli riješiti pitanje pobjednika. Nije bilo lako, Dizdaruša se pokazala kao dobar protivnik  i kao i mi, željela je osvojiti trofej“, kazao je trener Bojan Magazin. Medalje sudionicima finalne utakmice podijelio je tajnik NSPŽ Orašje Nenad Mišković, a pobjednički pokal kapetanu Mladosti Đuri Đukiću, uručio je predsjednik NS PŽ Iljo Dominković.

Ekipa Mladosti pod vodstvom trenera Bojana Magazina provodi ljetne pripreme, a iza njih je dosta izazovan i turbulentan period. Klub je napustilo čak 12 igrača iz prošle sezone, a ljetna pauza je dosta kratka, stoga trener Magazin ističe kako nema dovoljno vremena za stvaranje nove ekipe. –„Ovo je skoro u potpunosti novo lice ekipe u odnosu na prošlu sezonu. Imamo kadrovskih problema pošto nisu svi igrači u trenažnom procesu. Još nismo završili prijelazni rok i u potrazi smo za igračima, koji će nam se, zbog njihovih poslovnih obveza, priključiti od 20. kolovoza“, pojasnio je trener Bojan Magazin i dodao kako će pokušat dovesti još kvalitetnih igrača koje mogu financijski zadovoljiti. Za ekipu dobro došao nastup na Memorijalnom turniru „Ivica Džoić- Šici“, gdje planiraju odigrati tri utakmice i dati priliku svim igračima, pogotovo mlađima koji u nedjelju nisu dobili svoje mjesto, a turnir će, kaže trener, također iskoristi i za dovođenje nekih igrače na probu.